Suma:
0.00 zł 
Twój koszyk jest pusty!

Wybierz kraj:

Dzień ojca
Ślub

Nasi konsultanci:

LiveZilla Live Help


tel. 713411281


Serwis florystyczny

erwis florystyczny- kwiaty, wystroje biur Aranżujemy wnętrza zielenią oraz oferujemy systematyczną opiekę roślin
w ramach umów serwisowych:
-pomoc i doradztwo w doborze roślin, donic, akcesoriów i materiałów dekoracyjnych
-przygotowanie oferty wraz z przedstawieniem fotografii roślin
-profesjonalna realizacja projektu
-stały bądź okresowy serwis na terenie miasta Wrocławia
-doradztwo i szkolenie w zakresie pielęgnacji roślin dla naszych klientów monitorowanie terminów zasilania oraz zapewnienie na życzenie klienta dostawy odpowiednich dawek długoterminowego nawozu.

Za sprzedane towary i wykonane usługi wystawiamy faktury VAT.


Rośliny w biurze sprawiają, że przyjemniej się tam pracuje oraz podnoszą jakość powietrza.

W klimatyzowanych i ogrzewanych wnętrzach zmniejsza się znacznie poziom wilgotności względnej, a to jest powodem przeziębień i różnych alergii. Hermetyczne zamknięte, szczelne budynki są niekorzystne dla naszego zdrowia. Rośliny pozwalają we wnętrzu stworzyć środowisko podobne do naturalnego.

Serwis florystyczny- kwiaty, wystroje biur Badania przeprowadzone w różnych krajach w ostatnich dziesięcioleciach nad wpływem zieleni w miejscach pracy potwierdzają, że rośliny mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników. Rośliny redukują stężenie lotnych związków chemicznych (volatile organic compounds VOCS), zwiększają wilgotność, wspierają wymianę tlen/dwutlenek węgla, wygłuszają hałas, redukują wyładowania elektrostatyczne otoczenia. Ponadto zieleń zmniejsza stres, zwiększa koncentrację ludzi i pozytywnie oddziaływuje na ich samopoczucie.

Pracownicy w zielonym miejscu pracy czują się nie tylko lepiej ale są zdrowsi. Przedsiębiorstwo, które inwestuje w zieleń w biurze, nie tylko zmniejsza zachorowalność i zwiększa tym produktywność, ale podnosi w znacznej mierze kulturę przedsiębiorstwa i dokumentuje tym społeczną
odpowiedzialność. Zieleń w biurze to nie tylko koszt ale właśnie zręczna
inwestycja w redukcję kosztów.

Grupa badawcza Uniwersytetu Technologii w Sydney sprawdziła, czy rośliny doniczkowe są w stanie przyczynić się do redukcji lotnych związków organicznych w pomieszczeniach biurowych. Do lotnych związków organicznych zalicza się m.in. benzol, alkanol, aldehydy, estry, tetrachlorefen. Znajdują się one w materiałach budowlanych, materiałach wyposażenia wnętrz, dywanach, wykładzinach, meblach, środkach czystości, lakierach, farbach itp. W dużych stężeniach mogą powodować różne dolegliwości np.: alergie skórne, zapalenie spojówek, bóle głowy, szybsze męczenie i wyczerpanie, zaburzenia koncentracji itp.


Hydroponika

erwis florystyczny- hydroponika, kwiaty, wystroje biur Ze względu na łatwość pielęgnacji roślin i większą skuteczność w oczyszczaniu powietrza do biur szczególnie polecana jest Hydroponika Hydroponika (hydrokultura) to alternatywny do uprawy ziemnej sposób uprawy roślin. Ziemia stosowana w uprawie tradycyjnej zastąpiona została ceramicznym, obojętnym chemicznie granulatem. System jest niezwykle prosty i łatwy do zastosowania. Wskaźnik poziomu wody dokładnie wskazuje, kiedy należy podlewać roślinę.

Widoczny przekrój zestawu hydroponicznego pokazuje metodę w której: bryła korzeniowa znajduje się w granulacie ceramicznym otrzymanym poprzez wypalenie w wysokiej temperaturze naturalnej glinki dolna część doniczki wypełniona jest wodą z pożywką w stałej postaci roślina ma wystarczająco rozwinięte korzenie, którymi pobiera wodę z solami mineralnymi w/g zapotrzebowania wskaźnik poziomu wody dokładnie informuje o tym, kiedy należy znowu podlać roślinę Badania przeprowadzone w pomieszczeniach biurowych na dość popularnych roślinach tj. Spathiphyllum i Dracena Deremensis dały zadziwiające wyniki.

W 2002 r. zbadano wpływ Spathiphyllum i palmy Kentia w zamkniętej komorze wielkości akwarium. W ciągu 24 godzin zostały usunięte z powietrza wszystkie lotne substancje organiczne. Udowodniono w ten sposób, że rośliny pokojowe mają zdolność pochłaniania lotnych substancji organicznych (VOCS) w pomieszczeniu zamkniętym i przenoszenia ich w niezmienionej postaci do korzeni, gdzie są one rozkładane przez mikroorganizmy. W hydroponice tlen i inne gazy z powietrza szybciej przemieszczają się do strefy korzeni poprzez porowaty granulat, a więc rośliny uprawiane metodą hydroponiczną skuteczniej usuwają zanieczyszczenia z powietrza.

Trendy w wyposażaniu wnętrz w kompozycje roślinne. Przyglądając się najnowszym propozycjom kompozycji roślinnych do wnętrz, proponowanych przez Holendrów, którzy ciągle eksperymentują w tej dziedzinie, daje się zauważyć pewne tendencje. Trudno już spotkać w wydawanych ostatnio katalogach parapet roślinny zastawiony różnorodnymi doniczkami z przypadkowymi roślinami. Zieleń do wnętrz zaczyna być bardziej wyrafinowana. Na parapecie okiennym można ujrzeć np. 2 identyczne rośliny w takich samych doniczkach, (często jest to doniczka typu flakon) lub ciekawa roślinę w oryginalnej doniczce z dodatkowym elementem szklanym lub ceramicznym. Do wnętrza natomiast wstawia się 1 lub2 duże kompozycje roślinne, które stanowią jakby wyspę, świetnie komponującą się zarówno kształtem jak i kolorystyka do wystroju wnętrza. Ciekawym pomysłem jest wkomponowanie eleganckich, ekskluzywnych pojemników z roślinami w stylizowane wnętrza, co daje niezwykły efekt.

Wszędzie tam gdzie rośliny żywe nie mają warunków do życia, bądź wymagana jest stała bezproblemowa dekoracja można zastosować rośliny sztuczne. W naszej ofercie znajdują się zarówno małe jak i duże rośliny łudząco naśladujące żywe. Perfekcyjne ich wykonanie zadowoli najbardziej wybrednych.